NCR-50KR-52-2K7
YAGEO
Producto No:
NCR-50KR-52-2K7
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 2.7K OHM 10% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 kOhms
Series NCR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W