NCR100KR-73-1K2
YAGEO
Producto No:
NCR100KR-73-1K2
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 1.2K OHM 10% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient 0/ -500ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series NCR
Power (Watts) 1W