onsemi
Producto No:
NCV8152MX180180TCG
Fabricante:
Paquete:
6-XDFN (1.2x1.2)
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN 1.8V/1.8V 150MA 6XDFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 100 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.25V |
| PSRR | 75dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 2 |
| Current - Output | 150mA, 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 200 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-XDFN (1.2x1.2) |
| Control Features | Enable |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V, 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.42V @ 150mA, 0.42V @ 150mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8152 |