onsemi
Producto No:
NCV8164CMTW280TAG
Fabricante:
Paquete:
6-WDFNW (2x2)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 2.8V 300MA 6WDFNW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.8455
$0.8455
10
$0.75905
$7.5905
25
$0.72086
$18.0215
100
$0.55347
$55.347
250
$0.489136
$122.284
500
$0.463372
$231.686
1000
$0.360411
$360.411
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| PSRR | 83dB ~ 61dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-WDFNW (2x2) |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package / Case | 6-WDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.185V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NCV8164 |