NDF03N60ZH
onsemi
Producto No:
NDF03N60ZH
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-220-2 Full Pack
Descripción:
MOSFET N-CH 600V 3.1A TO220FP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 372 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.6Ohm @ 1.2A, 10V
Supplier Device Package TO-220-2 Full Pack
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 50µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 27W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 3.1A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V