NDT03N40ZT1G
onsemi
Producto No:
NDT03N40ZT1G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOT-223 (TO-261)
Descripción:
MOSFET N-CH 400V 500MA SOT223
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 140 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 6.6 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.4Ohm @ 600mA, 10V
Supplier Device Package SOT-223 (TO-261)
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 50µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 400 V
Series -
Power Dissipation (Max) 2W (Tc)
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 500mA (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V