NFR0200006807JR500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
NFR0200006807JR500
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 0.68 OHM 2W 5% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 680 mOhms
Series NFR02
Power (Watts) 2W