NFR0300001000JAC00
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
NFR0300001000JAC00
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.209" Dia x 0.657" L (5.30mm x 16.70mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series NFR03
Power (Watts) 3W