NFR2500001002JA500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
NFR2500001002JA500
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 10K OHM 5% 1/3W AXIAL
En stock : 3200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series NFR25
Power (Watts) 0.333W, 1/3W