NFR2500001201JA100
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
NFR2500001201JA100
Descripción:
RES 1.2K OHM 1/3W 5% AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series NFR25
Power (Watts) 0.333W, 1/3W