NFR25H0004707JA500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
NFR25H0004707JA500
Descripción:
RES 0.47 OHM 5% 1/2W AXIAL
En stock : 4841
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 470 mOhms
Series NFR25H
Power (Watts) 0.5W, 1/2W