NGTG50N60FWG
onsemi
Producto No:
NGTG50N60FWG
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
IGBT 600V 100A 223W TO247
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 1.1mJ (on), 1.2mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 117ns/285ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 310 nC
Power - Max 223 W