NH250200R0FJ01
Vishay Dale
Producto No:
NH250200R0FJ01
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
RES CHAS MNT 200 OHM 1% 250W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 2.219" (56.37mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 4.500" L x 3.000" W (114.30mm x 76.20mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 200 Ohms
Series NH
Power (Watts) 250W