Littelfuse Inc.
Producto No:
NHB1B
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
FUSE BLOCK LINK 690V 250A CHASS
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Fuseholder Type | Block |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Current Rating (Amps) | 250 A |
| Fuse Type | Cartridge |
| Contact Finish | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Orientation | - |
| Product Status | Obsolete |
| Fuse Size | 5.315" L x 1.575" W x 2.56" H (135mm x 40mm x 65mm) |
| Series | NHB |
| For Use With/Related Products | NH1 |
| Voltage | 690V |
| Contact Material | - |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |