NHSC1001K8J
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
NHSC1001K8J
Descripción:
RES CHAS MNT 1.8K OHM 5% 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.579" L x 1.870" W (65.50mm x 47.50mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.8 kOhms
Series HS, CGS
Power (Watts) 100W