NHSC10020RF
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
NHSC10020RF
Descripción:
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 100W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 2.579" L x 1.870" W (65.50mm x 47.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Mounting Feature Flanges
Resistance 20 Ohms
Series HS, CGS
Power (Watts) 100W