NHSC2001R0J
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
NHSC2001R0J
Descripción:
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 200W
En stock : 20
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 3.543" L x 2.874" W (90.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1 Ohms
Series HS, CGS
Power (Watts) 200W