NI-10M-2405
Taitien
Producto No:
NI-10M-2405
Descripción:
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVTTL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Frequency Stability ±10ppb
Current - Supply (Max) 800mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.430" L x 1.070" W (36.32mm x 27.18mm)
Product Status Active
Ratings -
Series NI-10M-2400
Function -
Type OCXO
Package / Case 6-DIP (1.000", 25.40mm), 5 Leads
Voltage - Supply 5V
Output LVTTL
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 10 MHz