NINA-W151-02B
u-blox
Producto No:
NINA-W151-02B
Fabricante:
u-blox
Descripción:
RF TXRX MODULE BLUETOOTH SMD
En stock : 37
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 60mA ~ 150mA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Serial Interfaces GPIO, SPI, UART
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard Bluetooth, WiFi
Power - Output 15dBm
Antenna Type Antenna Not Included
Series NINA-W15
Sensitivity -96dBm
Memory Size 2MB Flash, 520kB SRAM
Package / Case 36-SMD Module
Data Rate 72Mbps
Current - Receiving 50mA ~ 110mA
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Modulation CCK, DSSS, GFSK, QDPSK, QPSK, OFDM
Mfr u-blox
Frequency 2.4GHz ~ 2.5GHz