onsemi
Producto No:
NIS5102QP1HT1
Fabricante:
Paquete:
12-PLLP (9x9)
Lote:
-
Descripción:
IC HOT SWAP CTRLR GP 12PLLP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 175°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 12-PLLP (9x9) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Current - Output (Max) | 10A |
| Series | SMART HotPlug™ |
| Type | Hot Swap Controller |
| Package / Case | 12-DFN Exposed Pad |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Supply | 9V ~ 18V |
| Mfr | onsemi |
| Features | Latched Fault, Thermal Limit |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current Limit, Fault Timeout, OVP, UVLO |
| Base Product Number | NIS5102 |