Nisshinbo Micro Devices Inc.
Producto No:
NJM2857DL3-15-TE1
Fabricante:
Paquete:
TO-252-5
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 1.5A TO252-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 750 µA |
| PSRR | 86dB (1kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 8V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-252-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Current |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NJM2857 |