Nisshinbo Micro Devices Inc.
Producto No:
NJW4140RZ2-TE1
Fabricante:
Paquete:
8-VSP
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
MOSFET DRIVE SWITCHING REGULATOR
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | - |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost, Flyback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 40V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-VSP |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Function | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Package / Case | 8-LSSOP, 8-MSOP (0.110", 2.80mm Width) |
| Frequency - Switching | 40kHz ~ 1MHz |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.8V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NJW4140 |