NKAL10FB10R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NKAL10FB10R0
Descripción:
10, 1%, BULK, 10 OHMIC VALUE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.405" (10.29mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 10 Ohms
Series KAL
Power (Watts) 10W