NKAL10FB3R01
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NKAL10FB3R01
Descripción:
10, 1%, BULK, 3.01 OHMIC VALUE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.405" (10.29mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 3.01 Ohms
Series KAL
Power (Watts) 10W