NKAL25FB100R
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NKAL25FB100R
Descripción:
25W, 1%, BULK, 100 OHMS
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.577" (14.66mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 100 Ohms
Series KAL
Power (Watts) 25W