NKAL25FB20R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NKAL25FB20R0
Descripción:
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 25W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.577" (14.66mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.063" L x 1.079" W (27.00mm x 27.40mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 20 Ohms
Series KAL
Power (Watts) 25W