NKN-50FR-52-0R5
YAGEO
Producto No:
NKN-50FR-52-0R5
Descripción:
RES 0.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 0.5W, 1/2W