NKN100FR-73-0R15
YAGEO
Producto No:
NKN100FR-73-0R15
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 0.15 OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.453" L (4.80mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 1W