NKN100JR-52-2R2
YAGEO
Producto No:
NKN100JR-52-2R2
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Axial
Descripción:
RES 2.2 OHM 5% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.453" L (4.80mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 1W