NKN1WSFR-52-2R3
YAGEO
Producto No:
NKN1WSFR-52-2R3
Descripción:
RES 2.3 OHM 1% 1W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.3 Ohms
Series NKN
Power (Watts) 1W