NKN200FR-73-0R18
YAGEO
Producto No:
NKN200FR-73-0R18
Descripción:
RES 0.18 OHM 1% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.209" Dia x 0.610" L (5.30mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 180 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 2W