NKN2WSJR-73-0R56
YAGEO
Producto No:
NKN2WSJR-73-0R56
Descripción:
RES 0.56 OHM 5% 2W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.189" Dia x 0.453" L (4.80mm x 11.50mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 560 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 2W