NKN500FR-73-0R91
YAGEO
Producto No:
NKN500FR-73-0R91
Descripción:
RES 0.91 OHM 1% 5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 910 mOhms
Series NKN
Power (Watts) 5W