NL453232T-471J
TDK Corporation
Producto No:
NL453232T-471J
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
1812
Descripción:
FIXED IND 470UH 62MA 26 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 62 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26Ohm Max
Inductance 470 µH
Series NL
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 3MHz