Hogar / Fixed Inductors / NLC453232T-121K-PF
minImg
NLC453232T-121K-PF
TDK Corporation
Producto No:
NLC453232T-121K-PF
Descripción:
FIXED IND 120UH 160MA 4.5OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.5Ohm Max
Inductance 120 µH
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5MHz