Hogar / Fixed Inductors / NLC453232T-820K-PF
minImg
NLC453232T-820K-PF
TDK Corporation
Producto No:
NLC453232T-820K-PF
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
1812
Descripción:
FIXED IND 82UH 200MA 3.5 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Inductance 82 µH
Series NLC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 9MHz