Hogar / Fixed Inductors / NLC565050T-2R2K-PF
minImg
NLC565050T-2R2K-PF
TDK Corporation
Producto No:
NLC565050T-2R2K-PF
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1.3A 60 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series NLC
Type Wirewound
Package / Case 2220 (5650 Metric)
Frequency - Self Resonant 42MHz