Hogar / Fixed Inductors / NLCV25T-1R0M-EFD
minImg
NLCV25T-1R0M-EFD
TDK Corporation
Producto No:
NLCV25T-1R0M-EFD
Descripción:
FIXED IND 1UH 475MA 442 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 475 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 442mOhm Max
Inductance 1 µH
Series NLCV-EFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz