Hogar / Fixed Inductors / NLCV25T-R68M-EFRD
minImg
NLCV25T-R68M-EFRD
TDK Corporation
Producto No:
NLCV25T-R68M-EFRD
Descripción:
FIXED IND 680NH 1.26A 108MOHM SM
En stock : 1810
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 5 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.26 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 108mOhm Max
Inductance 680 nH
Series NLCV-EFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 160MHz