Hogar / Fixed Inductors / NLCV32T-4R7M-PFRD
minImg
NLCV32T-4R7M-PFRD
TDK Corporation
Producto No:
NLCV32T-4R7M-PFRD
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 900MA 240MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 15 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series NLCV-PFD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 46MHz