Hogar / Fixed Inductors / NLFC453232T-2R2M-PF
minImg
NLFC453232T-2R2M-PF
TDK Corporation
Producto No:
NLFC453232T-2R2M-PF
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
1812
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 600MA 70MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm
Inductance 2.2 µH
Series NLFC
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz