NLJB107M006R1700
KYOCERA AVX
Producto No:
NLJB107M006R1700
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
1210 (3528 Metric)
Descripción:
CAP NIOB OXI 100UF 20% 6.3V 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Dissipation Factor -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1210 (3528 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7 Ohms
Series OxiCap® NLJ
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Current - Leakage 60 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF