NLP150L-96T536
Artesyn Embedded Power
Producto No:
NLP150L-96T536
Descripción:
AC/DC CNVRTR 5.1V 3.3V 12V 110W
Guía del usuario
Product Status Obsolete
Efficiency 73%
Mfr Artesyn Embedded Power
Features Load Sharing, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 3.3V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, CSA, UL
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.80" L x 3.80" W x 1.26" H (198.1mm x 96.5mm x 32.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 10 A
Current - Output 1 20 A
Series NLP150L (150W)
Power (Watts) 110W (150W Forced Air)
Type Open Frame
Current - Output 3 2 A