NLP250N-48S12J
Artesyn Embedded Power
Producto No:
NLP250N-48S12J
Descripción:
DC/DC CONVERTER 12V 175W
Guía del usuario
Operating Temperature -5°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.00" W x 1.61" H (177.8mm x 101.6mm x 41.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 14.6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 38V
Series NLP250-DC (250W)
Power (Watts) 175W (250W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 85%