NMN2.50BK50
Techflex
Producto No:
NMN2.50BK50
Fabricante:
Techflex
Descripción:
SLEEVING 2.5" ID POLY 50' BLACK
Guía del usuario
Operating Temperature -45°C ~ 150°C
Diameter - Inside 2.500" (63.50mm)
Color Black
Material Polyamide Multifilament, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant, Moisture Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 2.620" (66.55mm)
Type Attributes Braided
Series Nylon® Multi™
Type Sleeving
Length 50.00' (15.24m)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Features Chemical Resistant, Vibration Resistant
Wall Thickness 0.060" (1.52mm)