NMP650-EKKC-02
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
NMP650-EKKC-02
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 48V 5V 650W
Product Status Active
Efficiency 88.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 48V
Voltage - Output 3 5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 3
Current - Output 2 10 A
Current - Output 1 20 A
Series NMP (650W)
Power (Watts) 650W
Type Enclosed
Current - Output 3 36 A