NMX-354-1205FG
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
NMX-354-1205FG
Descripción:
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5.2V 350W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 5.2V
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.00" L x 4.82" W x 1.85" H (203.2mm x 122.4mm x 47.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 4
Current - Output 2 8 A
Current - Output 1 50 A
Series NMX-350 (350W)
Power (Watts) 350W
Current - Output 4 5 A
Type Linear
Current - Output 3 4 A
Efficiency 75%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC