NMX-504-1205G
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
NMX-504-1205G
Descripción:
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5.2V 500W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 5.2V
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.65" L x 5.00" W x 2.05" H (245.1mm x 127.0mm x 52.1mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 4
Current - Output 2 8 A
Current - Output 1 75 A
Series NMX-500 (500W)
Power (Watts) 500W
Current - Output 4 5 A
Type Linear
Current - Output 3 4 A
Efficiency 75%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC