NMX-754-1205BG
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
NMX-754-1205BG
Descripción:
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5.2V 750W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 5.2V
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 12.72" L x 5.00" W x 2.50" H (323.1mm x 127.0mm x 63.5mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 4
Current - Output 2 12 A
Current - Output 1 120 A
Series NMX-750 (750W)
Power (Watts) 750W
Current - Output 4 5 A
Type Linear
Current - Output 3 10 A
Efficiency 75%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC