NOJB107M004RWJV
KYOCERA AVX
Producto No:
NOJB107M004RWJV
Fabricante:
KYOCERA AVX
Paquete:
1210 (3528 Metric)
Descripción:
CAP NIOB OXID 100UF 20% 4V 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Dissipation Factor 16%
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3528 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4 Ohms
Series OxiCap® NOJ
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Current - Leakage 8 µA
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF